گردشگری

پیشنهاد تشکیل کارگروه رفع موانع گردشگری و لغو روادید بین ایران و عربستان

در گفت‌وگوی مریم جلالی با مسئولان وزارت گردشگری عربستان مطرح شد

بزرگداشت روز جهانی گردشگری، روز ۲۷ سپتامبر برابر با ۵ مهر در ریاض، پایتخت عربستان سعودی برگزار شد که مریم جلالی معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به نمایندگی از مهندس ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی در این مراسم شرکت کرد.

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، در این مراسم بیش از ۵۰۰ مقام مسئول و کارشناس از ۱۲۰ کشور جهان در ریاض شرکت کردند و بر اهمیت این روز در شکل دادن به آینده گردشگری جهانی تاکید داشتند.

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حاشیه این مراسم ضمن گفت‌وگو با خبرنگاران با قائم مقام وزارت میراث‌فرهنگی و محیط زیست اندونزی، معاون بین‌الملل گردشگری عربستان و وزیر اکولوژی ازبکستان به صورت جداگانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

مریم جلالی در این دیدارها با اشاره به ظرفیت‌های ایران در هر سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بر تقویت روابط ایران در هر سه حوزه ماموریتی این وزارتخانه با کشورهای مختلف تاکید کرد.

در دیدار معاون صنایع‌دستی کشورمان با وزیر اکولوژی ازبکستان درباره تقویت راهکارهای توسعه گردشگری بین دو کشور صحبت شد و وزیر اکولوژی این کشور از مهندس ضرغامی برای سفر به ازبکستان دعوت به عمل آورد.

معاون صنایع‌دستی کشورمان همچنین با معاون بین‌الملل وزارت گردشگری عربستان دیدار و گفت‌وگو کرد که در این دیدار پیشنهاد تشکیل کارگروه لغو روادید بین ایران و عربستان مطرح شد.

جلالی در خصوص این دیدار گفت: پیام مهندس سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به وزیر گردشگری عربستان سعودی را به سلطان المسلم ارائه کردم، در این پیام از مقام عالی وزارت عربستان برای سفر به ایران دعوت شده است که قرار شد برنامه ریزی و هماهنگی‌های لازم انجام شود.

ﻣﺮﺍﺳﻢ ﺑﺰﺭﮔﺪﺍﺷﺖ ﺭﻭﺯ ﺟﻬﺎﻧﻲ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮی ۲۰۲۳ به مدت دو روز ۵ تا ۶ مهر (۲۷ تا ۲۸ سپتامبر) در ریاض عربستان برگزار شد، شعار امسال سازمان جهانی گردشگری برای سال پیش روی گردشگری در جهان سرمایه‌گذاری سبز تعیین شده است.

سازمان جهانی گردشگری ملل متحد سرمایه‌گذاری را به عنوان یکی از اولویت‌های کلیدی برای بهبود گردشگری و رشد و توسعه آینده شناسایی کرده است. برای روز جهانی گردشگری ۲۰۲۳، بر نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتر و هدفمندتر برای مردم، سیاره و رفاه تاکید دارد. اکنون زمان راه‌حل‌های جدید و نوآورانه است نه صرفاً سرمایه‌گذاری‌های سنتی که رشد اقتصادی و بهره‌وری را ارتقا می‌دهد.

جلالی در حاشیه این مراسم با زوراب پولولیکاشویلی دبیر کل سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد نیز دیدار و درباره چشم‌انداز توسعه گردشگری منطقه غرب آسیا و جایگاه صنایع‌دستی در سرمایه‌گذاری سبز در صنعت گردشگری گفت‌و گو کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا