بین المللفرهنگی وهنری

منتقدان لس‌آنجلس بهترین فیلم سال را انتخاب کردند

انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس، «منطقه مورد علاقه» ساخته «جاناتان گلیزر» را به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۲۳ انتخاب کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، انجمن منتقدان فیلم لس‌آنجلس نیز همانند دیگر نهادهای سینمایی برگزیدگان سال سینما را معرفی کردند و فیلم «منطقه مورد علاقه» ساخته «جاناتان گلیزر» را به عنوان بهترین فیلم انتخاب کردند و «اوپنهایمر» به کارگردانی «کریستوفر نولان» در رتبه دوم جای گرفت.

سال گذشته، این انجمن دو فیلم را برای برترین جایزه سال خود انتخاب کرد: «همه چیز همه جا همه به یکباره» و «تار» که فیلم اول برنده بهترین فیلم در نود و پنجمین دوره جوایز اسکار در ماه مارس شد.

«جاناتان گلیزر» برای فیلم «منطقه مورد علاقه» بهترین کارگردان نام گرفت و «یورگس لانیتموس» هم برای فیلم «بیچارگان»در رتبه دوم بهترین کارگردانی قرار گرفت.

در شاخه بهترین بازیگر نقش اصلی هم «سندرا هولر» برای فیلم «منطقه مورد علاقه» و «اما استون» برای فیلم «بیچارگان» به صورت مشترک برگزیده شدند و جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل هم به صورت مشترک به «راشل مک‌آدام» برای فیلم «خدا آنجایی؟ منم مارگرت» و «داوین جوی رندالف» برای بازی در فیلم «جاماندگان» رسید.

انجمن منتقدان لس‌آنجلس فیلم فرانسوی «آناتومی یک سقوط» ساخته «ژوستین تریه» را نیز به عنوان بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان سال انتخاب کردند.

این انجمن در سال ۱۹۷۵ تأسیس شد و متشکل از منتقدانی است که در لس آنجلس در سازمان‌های رسانه‌های چاپی و الکترونیکی مانند روزنامه‌های روزانه و هفتگی، مجلات و نشریات عمومی آنلاین کار می‌کنند.

مراسم اعطای جوایز برگزیدگان جوایزانجمن منتقدان لس آنجلس روز ۱۴ ژانویه ۲۰۲۴ برگزار می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا