فرهنگی وهنریمیراث فرهنگی

طرح پیشنهادی حائل تئاترشهر به تصویب میراث فرهنگی رسید

پس از ماه‌ها رایزنی و برگزاری جلسات متعدد

طرح پیشنهادی حائل مجموعه تئاترشهر، پس از ماه‌ها رایزنی و پیگیری توسط این مجموعه به تصویب وزارت میراث فرهنگی و گردشگری رسید و این در حالی است که اجرایی‌شدن طرح مذکور نیازمند تخصیص بودجه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، طرح حائل مجموعه تئاترشهر که توسط مهندس سروناز امتیازی طراحی شده، پس از پیگیری مستمر در ۶ ماه اول سال ۱۴۰۲ به تصویب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رسید.

این طرح برگرفته از معماری تئاترشهر و با استفاده از نشانه‌ها و عناصر معماری ایرانی طراحی شده است که حاصل کار یک تیم چند نفره مهندسی معمار به سرپرستی سروناز امتیازی بوده است.

اجرای طرح با توجه به توافقات انجام شده میان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، و شهردار کلان‌شهر تهران، علیرضا زاکانی برعهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری شهرداری تهران قرار گرفت که براساس دستور مقام وزارت،‌ بودجه اجرای این طرح در قالب طرح تشریفات قابل اجراست. بنابراین اجرایی‌شدن طرح مذکور نیازمند تخصیص بودجه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است تا ساماندهی فضای پیرامونی این مجموعه ارزشمند و نفیس فرهنگی که نماد فرهنگ و هنر نمایش کشور است، هرچه سریعتر وارد فاز عملیاتی شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا