احزاب و شخصیت هااقتصادی

جعفرزاده: دولت چه زمانی می خواهد مسئولیت فساد چای دبش را قبول کند؟

مردم تا کی باید هزینه لجبازی شما و تحریم ها را پرداخت کنند؟

جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره به فساد اخیر چای دبش گفت: چرا به مردم نمی‌گویید چه اتفاقی افتاده است؟ چرا جلوی فساد نهادهای دامی را نگرفتید؟ بدبختی این است که هنوز هم مسئولیت را قبول نمی‌کنید! مردم اکنون برای اموات از دست رفته روحانی صلوات می‌فرستند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده سابق مجلس با اشاره به افشا شدن فسادهای بزرگ و تاریخی در کشور گفت: بیش از ۸۰درصد این بودجه در دولت فعلی به این برند اختصاص داده شده و دولت رئیسی به هر صورت باید پاسخگو باشد. این چای دو مرتبه هم از سوی بازار بورس تامین مالی شده است و مجموعا هم هزارو پانصد میلیارد تومان. یک بار سال گذشته و بار دوم همین ۵ ماه قبل. سوال این است شرکتی که محکوم بوده چرا امسال مجوز تامین مالی به آنها داده اند؟

وی ادامه داد: ۹ هزار میلیارد تومان همین سال گذشته به آنها داده اند! این دولت چه زمانی می‌خواهد مسئولیتش را قبول کند؟ تا کی باید بشنویم که دولت قبل را نبش قبر می‌کند؟ مگر نگفتند می‌خواهند فساد را ریشه کنند؟ اگر فسادی که در نهادهای کشاورزی رخ داده بود را گردن می‌گرفتند و عذرخواهی می‌کردند، فساد دوم در وزارت کشاورزی رخ نمی‌داد که یک وزارت‌خانه دیگر هم آلوده کرده باشد. من به شما قول می‌دهم اگر بخواهند بازهم لاپوشانی کنند شرایط به مراتب بدتر خواهد شد.

این فعال سیاسی با بیان اینکه دولت رئیسی فقط شعار است بدون هیچ برنامه ای، گفت: با شعار کشور اداره نمی‌شود. گزارشی که رئیسی در مجلس و روز بودجه ارائه کرد ما را واقعا متاثر کرد. نشان داد رئیسی واقعا با این کشور و مشکلاتش بیگانه است و یک عده آدم دروغگو و شیرین زبان او را احاطه کرده اند که فقط متناسب با روحیات رئیسی حرف می‌زنند و صحبت هایی می‌کنند که او خوشش می‌آید.

وی ادامه داد: شاه ملعون که روزی ۶ میلیون بشکه نفت می‌فروخت ادعا نداشت که ۱۴ درصد رشد داریم! گزارش دیوان محاسبات می‌گوید در ۶ ماه اول سال ۵۰درصد درآمدهای نفت محقق نشده است، چگونه ادعای۱۴ درصد رشد می‌کند؟ عربستان ۱۶۸ میلیارد دلار درآمد نفتی خالص آرامکو را داشته ادعای رشد ۷ درصدی را داشته است، ما نصف نفتمان را هم نتوانسته ایم بفروشیم بعد ۱۴ درصد رشد داشتیم؟ خب این سخنان مردم را عصبانی می‌کند. اقای رئیسی از سخنان ما ناراحت نشود، ما دلسوزان این انقلاب و نظامیم و از روی دلسوزی صحبت می‌کنیم.

جعفرزاده با اشاره به سخنان رئیسی مبنی بر ایجاد شغل، گفت: چرا همچین گزارش های خلاف واقع ارائه می‌کنید؟ وقتی دلسوزان را خانه نشین کردید و تزویرکاران و چاپلوسان را دور بر خودتان جمع کردید، آماده فسادباشید. فساد از سرو گوشه این کشور بالا می‌رود چرا که آدم‌های دلسوز و مخلص را کنار گذاشتید و چاپلوسان و غیرانقلابیون را بر سر کار گذاشتند. اگر انقلابیون واقعی در دولت رئیسی حضور داشتند اکنون شاهد این مسائل نبودیم. بعد از این همه خالص سازی و حذف و مهندسی انتخابات روی کار آمدید بعد بازهم هر اتفاقی می افتد می‌گویید دولت قبلی؟ پس شما چه زمانی قرار است مسئولیت بپذیرید؟

وی ادامه داد: اصلا مگر ما نیاز به واردات چای با این حجم هستیم؟ انبارهای گیلان پر از چای است، بعد چای وارد کرده اید آنهم چای کنیا که به جای کیلویی ۲ دلار کیلیویی ۱۴ دلار به شما غالب کنند؟ این اتفاقات مردم را عصبانی و خشمگین کرده است. همه این اتفاقات ناشی از تحریم است. رئیسی در مجلس از کسری و ناترازی سخن می‌گوید، خب منشا همه این‌ها تحریم است، چرا اطلاعات غلط به رئیسی می‌دهند که بیاید در مجلس و ملعبه و مضحکه مردم و رسانه‌ها شود؟ بعد می‌گویند روحانی آلودگی هوا را هم به تحریم ها گره زده بود! بله همه این ها ناشی از تحریم است، با لجبازی با برجام چقدر خسارت به کشور وارد کردید؟ به مردم بگویید که صنایع گازی شما نتوانسته رشد کند و به جای گاز، مازوت می‌سوزانید! مردم تا کی باید هزینه لجبازی شما و تحریم ها را پرداخت کنند؟ شما که مشکلاتی که مردم دارند را ندارید! اکابر نهضت سواد آموزی هم کاری که شما می‌کنید را انجام نمی‌دهند.

جعفرزاده با بیان اینکه یکسری افراد جعلی و ضد انقلابی با ماسک انقلابی ورود کرده اند، گفت: چرا به مردم نمی‌گویید چه اتفاقی افتاده است؟ چرا جلوی فساد نهادهای دامی را نگرفتید؟ بدبختی این است که هنوز هم مسئولیت را قبول نمی‌کنید! مردم اکنون برای اموات از دست رفته روحانی صلوات می‌فرستند که باز در دولت او وضعیت این چنین نبود.

رئیسی در مجلس به گونه ای صحبت می‌کند که انگار رئیس جمهور یک کشور اروپایی است و در پارلمان اروپا در حال گزارش دادن است و بعد هم قرار است وضعیت فلاکت بار دولت رئیسی و ایران را با شرایط خودشان مقایسه کند. مردم فقیر و بیچاره شده‌اند، درگیری بر سر سطل آشغال ها است، محال است رئیسی از این شرایط بی اطلاع باشد! بعد با همه این وضعیت به مردم آمار اشتباه هم می‌دهید! واقعا وضعیت ناراحت کننده است و هیچ همدردی با مردم وجود ندارد./خبر آنلاین به نقل از اصلاحات‌نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا