استان ها

ثبت رکورد جدید گرمای هوا در اهواز

اهواز – ایرنا – مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: اهواز با ۴۹‌.۵ درجه سانتیگراد در ۲۴ ساعت گذشته گرم‌ترین نقطه کشور ثبت شده است.

محمد سبزه زاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: نیمه اول شهریور امسال سومین شهریور گرم طی ۳۰ سال گذشته در خوزستان تجربه شد.

وی توضیح داد: چهارم شهریور سال ۱۳۷۸ حداکثر دمای هوای اهواز به ۵۰.۴، دوم شهریور سال ۱۳۷۹ به ۴۹.۸ و امسال در ۱۵ شهریور بیشترین دمای هوای اهواز به ۴۹.۵ درجه سانتیگراد بالای صفر رسید.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: شبانه روز گذشته ایذه با ۲۰.۳ درجه خنک‌ترین نقطه استان و حداقل دمای اهواز ۳۰.۵ درجه گزارش شده است.

وی اضافه کرد: تا اوایل روز شنبه جریانات جنوبی سبب افزایش رطوبت و شرجی و وقوع مه رقیق در مناطق جنوبی، مرکزی، شرقی، غربی و تا حدودی شمالی استان خواهد شد.

سبزه زاری گفت: در این مدت به دلیل بالا بودن شاخص‌های ناپایداری، احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش تندبادهای لحظه ای در ارتفاعات استان وجود دارد.

وی افزود: طی امروز و فردا وزش باد در برخی ساعات در مناطق جنوبی و غربی و مرکزی متوسط خواهد بود و روزهای شنبه و یکشنبه در مناطق جنوبی و غربی و مرکزی متوسط گاهی شدید پیش‌بینی می‌شود؛ تا اوایل وقت فردا شمال خلیج فارس مواج خواهد بود.

بر اساس این گزارش بیشترین میزان رطوبت امروز خوزستان در شادگان با ۹۳ درصد ثبت شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا